1. Anasayfa
 2. Ekonomi Haberleri

Harçlık Avans Nasıl Kullanılır?

Harçlık Avans Nasıl Kullanılır?
Harçlık Avans Nasıl Kullanılır
0

Harçlık avans, KYK ödemesi alan öğrencilerin vadesiz hesaplarında bakiye olmadığında gelecek ayki ödemelerinden avans almalarını sağlayan bir sistemdir. Harçlık avansın nasıl kullanılacağı ve nasıl açılacağına dair detayları sizlerle paylaşıyoruz.

Harçlık Avans Kullanımı ve Aktivasyonu

Harçlık Avans Kullanımı ve Aktivasyonu
Harçlık Avans Kullanımı ve Aktivasyonu

Harçlık avans, KYK ödemesi alan öğrencilerin gelecek ayki ödemelerinden önce vadesiz hesaplarında para bulunmaması durumunda kullanabilecekleri bir özelliktir. Avans alabilmek için harçlık avans özelliğinin açık olması gerekmektedir.

Harçlık Avans Nerelerde Kullanılır?

Harçlık avans, öğrencilerin istedikleri her yerde nakit olarak kullanabilecekleri bir avanstır. Kullanım yerleri tamamen avans sahibinin kontrolündedir.

Harçlık Avans Nasıl Aktif Edilir?

Harçlık avans özelliğini aktif etmek için şu yöntemleri kullanabilirsiniz:

 • Ziraat Bankası müşteri hizmetleri iletişim numarası olan 0850 220 00 00 üzerinden talepte bulunabilirsiniz.
 • Ziraat Bankası şubelerine giderek harçlık avans özelliğini açtırabilirsiniz.
 • Ziraat Bankası internet bankacılığı veya mobil bankacılık uygulamalarını kullanarak harçlık avans özelliğini aktif hale getirebilirsiniz.

Harçlık avans özelliği aktif hale geldikten sonra, gelecek ayki KYK ödemesinden alınan avans miktarı otomatik olarak hesaptan düşülür. Öğrencinin avans için ekstra bir ödeme sorumluluğu bulunmaz.

Harçlık avans, öğrencilere finansal esneklik sağlayan bir özelliktir. Harçlık avansını kullanabilmek için harçlık avans özelliğinin aktif hale getirilmesi gerekmektedir. Bu işlemi Ziraat Bankası’nın müşteri hizmetleri, şubeleri veya dijital bankacılık kanalları üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Böylece nakit ihtiyaçlarınızı karşılamak için harçlık avansınızı kullanabilirsiniz.

Güncel Fiyatları ve bilgileri Fiyatı Nedir üzerinden takip edebilirsiniz.

PTT Dolar Bozdurma
Temmuz 2023 KYK bursları ne kadar oldu?
Kyk Yurt Fiyatları
Brüt Maaş-Net Maaş Nasıl Hesaplanır?

Buna Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  _a_k_n_m
  Şaşkınım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım

Merhaba, İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi İşletme bölümünden mezun olduktan sonra, 10 yılı aşkın süredir fiyat araştırmaları alanında çalışmaktayım. Fiyat araştırma teknikleri , fiyatlandırma stratejileri üzerine makaleler yazıp çalışmalar yapmaktayım. Fiyatinedir.net sitesinde güncel fiyat araştırmaları ve karşılaştırmaları ile ilgili yazılar paylaşıyorum.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir