1. Anasayfa
 2. Ekonomi Haberleri

Kırtasiye Yardımları Belli Oldu! 1250 TL Yardım Parası Nasıl Alınır?

Kırtasiye Yardımları Belli Oldu! 1250 TL Yardım Parası Nasıl Alınır?
Kırtasiye Yardımları Belli Oldu! 1250 TL Yardım Parası Nasıl Alınır
0

Yaz tatili sona eriyor ve öğrenciler için yeni bir eğitim öğretim dönemi başlıyor. Bu dönemde her yıl olduğu gibi kırtasiye yardımları da öğrencilere destek olmak amacıyla sunulacak. 1.250 TL tutarındaki yardım paraları, öğrencilerin okula daha hazır bir şekilde adım atmalarını sağlayacak. İşte bu yardımlarla ilgili merak edilenler:

Kırtasiye Yardımı

Maddi durumu yeterli olmayan öğrencilerin eğitimlerini daha rahat sürdürebilmesi için kırtasiye yardımları oldukça önemlidir. İlkokuldan liseye kadar farklı seviyelerde eğitim alan öğrencilere yönelik olarak verilen bu yardımlar, temel kırtasiye malzemelerinin temin edilmesine katkı sağlar. Böylece öğrenciler, okul malzemeleri konusundaki eksiklikleri gidererek eğitimlerine odaklanabilirler.

Kırtasiye Yardımı
Kırtasiye Yardımı

Başvuru Şartları ve Detaylar

Kırtasiye yardımları için belirlenen başvuru şartları öğrenciler tarafından dikkatlice takip edilmelidir. İlkokul, ortaokul ve lise öğrencileri için ayrı ayrı belirlenmiş olan 750 TL, 1000 TL ve 1250 TL‘lik yardım miktarları, öğrencilerin okul seviyelerine göre farklılık gösterir. Başvuruların 13 Eylül tarihine kadar devam edeceği belirtiliyor. Başvurularınızı hızlı ve kolay bir şekilde E-devlet resmi internet sitesi üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

E-Devlet Üzerinden Kırtasiye Yardımı Başvurusu Linki

fiyatınedir.net

KIRTASİYE YARDIMI GEREKLİ BELGELER

 • Çocuğa ait T.C. Kimlik veya Nüfus Cüzdanı
 • Öğrenci velisine ait T.C. Kimlik veya Nüfus Cüzdanı
 • Veli için gelir belgesi ya da işsiz olduğuna dair SGK’dan alınan belge
 • Ailenin ikametgah adresi ve aile bireylerine ait nüfus kayıt örneği
 • Aile eğer kirada ise kira sözleşmesi
 • Evin mülkiyeti aileden birininse tapu fotokopisi
 • Öğrenci velisi için İŞKUR kayıt belgesi
 • Muhtarlıktan alınan fakirlik belgesi
 • Çocuğun halen daha öğrenci olduğunu gösteren okuldan alınacak öğrenci belgesi

KIRTASİYE YARDIMI NEDİR, NE KADAR, KİMLERE VERİLİR?

Eğitim yolculuğuna devam eden çocukların aileleri için sevindirici bir haber var: Yılda bir kez verilen geri ödemesiz kırtasiye yardımının miktarı artık bin 1250 TL olarak belirlendi. Sosyal ve Ekonomik Destek (SED) yardımları kapsamında yapılan bu ödemeler, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından sunulacak. Kırtasiye yardımından faydalanmak isteyen aileler için başvuru şartları oldukça basit. Başvurular onaylandığında, ödeme PTT veya başvuru esnasında paylaşılan banka hesap numaraları üzerinden hesaplara aktarılacak. Bu destekle, okul masraflarını karşılamak daha da kolay hale gelecek.

İLGİLİ BAĞLANTILAR:

Buna Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  _a_k_n_m
  Şaşkınım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım

Merhaba, İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi İşletme bölümünden mezun olduktan sonra, 10 yılı aşkın süredir fiyat araştırmaları alanında çalışmaktayım. Fiyat araştırma teknikleri , fiyatlandırma stratejileri üzerine makaleler yazıp çalışmalar yapmaktayım. Fiyatinedir.net sitesinde güncel fiyat araştırmaları ve karşılaştırmaları ile ilgili yazılar paylaşıyorum.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir