1. Anasayfa
 2. Ne Kadar Kazanıyor?

Prenses Elif Ne Kadar Kazanıyor?

Prenses Elif Ne Kadar Kazanıyor?
Prenses Elif Ne Kadar Kazanıyor
0

Youtuber Prenses Elif Ne Kadar Kazanıyor?

Youtube içerikleri sayesinde sıkça gündemde yer alan Prenses Elif Ne Kadar Kazanıyor? Kazancı NedirYoutube dan kaç para kazanıyor merak konusu olmuştur. Bu merak doğrultusunda Prenses Elif Youtube Gelirini, Youtube Kazancını sizler için araştırdık.

Prenses Elif Ne Kadar Kazanıyor?

3,5 m civarı abonesi bulunan Prenses Elif Youtube kazancı aylık ortalama 85 Bin TL’dir.

Youtuber prenses elif kazanç
Youtuber prenses elif kazanç

Prenses Elif Kimdir?

Prenses Elif, 2016 yılında kurulmuş, çocuklara yönelik eğlence içerikleri üreten Türk YouTube kanalıdır. Antalya’da yaşayan 2011 doğumlu Elif’in oyun oynadığı ve çeşitli etkinlikler gerçekleştirdiği videoları içeren kanal, Elif’in annesi Ukraynalı Valeriia Shkoda ve babası Ersin tarafından yönetilmektedir.

Prenses elif kazancı
Prenses elif kazancı

Kanal, Nisan 2022 Social Blade verilerine göre toplamda 5 milyarı aşkın görüntüleme ile en çok görüntülenme almış 6. Türk YouTube kanalı olmaktadır.

Prenses elif kaç para alıyor
Prenses elif kaç para alıyor

Çeşitli yayın kuruluşları kanalı “Türkiye’nin en çok izlenen çocuk YouTuber’ı” olarak nitelendirmiştir. Kanalın Nisan 2022 itibarıyla 3.4 milyonu aşkın takipçisi bulunmakta olup, en çok aboneye sahip Türk YouTube kanalları içerisinde 42. sırada yer almaktadır.

Kendi Notu

“Merhaba ben elif ; Oyun oynamayı , oyuncaklarımla vakit geçirmeyi , dans etmeyi çok severim.

Bazen oyuncaklarım bazen annem ve babamla oynadığım oyunlarımı sizinle paylaşacağım. Videolarımı izledikten sonra beğenirseniz ve kanalıma abone olursanız çok sevinirim. sizinle her gün yeni sürpriz videolar paylaşmaya çalışacağım, Kendinize iyi bakın, anne ve babanızı üzmeyin.. Her gün süt içmeyi ve iyi beslenmeyi unutmayın .. Ha birde Türkiye’mizi çok ama çok çok çok sevin ..

Abone sayısı ve görüntülenme oranı ile kazancı milyonlarca doları bulan çocuk YouTuberlar artıyor. Bunlardan biri de Prenses Elif. 4 yıldır çektiği videolarla YouTube’da 3 milyon 18 bin abone sayısına ulaştı, yaklaşık 5 milyar kişi tarafından görüntülendi. Youtube’un hayatlarını değiştirdiğini söyleyen aile, “Kiramızı dahi zor ödeyen bir aileydik. Videolarda temiz dil kullanıyoruz, milli değerlere sahip çıkıyoruz. Elif için psikologlarla görüşüyoruz, sorun yok” diyor. Uzmanlarsa “Yaşanmamış çocukluk, ebeveynin hayallerini gerçekleştirmek, örselenmiş bir ruh ve çocuk istismarı” uyarısında bulunuyor.

ANKARA- Dijital çağın yeni meslek gruplarından biri olarak nitelendirilen YouTuberlık, yetişkinlerin yanı sıra yaşları 3 ila 10 arasında değişen çocukların da içerik üreterek kazanç elde ettiği bir alan haline geldi.

‘Çocuk Koruma Programı’ kapsamında sosyal medya platformlarının kullanıcı yaş sınırı 13 olarak belirlense de, yanlış bilgilerle ya da ebeveynlerin adına açılan hesaplar ile takipçi sayısı milyonlara ulaşan yeni nesil çocuk YouTuberlar giderek artıyor.

‘DÜNYA NÜFUSUNUN YARISI ONU İZLEDİ’

İnternetin en bilinen yüzlerinden biri olan ‘Ryan’s Wold’ kullanıcı adıyla YouTube’da hesabı bulunan sekiz yaşındaki Ryan’ın 23 milyon 700 bin abonesi var. Küçük YouTuber, 2015 yılında açtığı hesabında paylaştığı videolarla şu ana kadar 36 milyar kez görüntülendi. Türkiye’de ise dokuz yaşındaki Ceylin’in 6 milyon, altı yaşındaki Oyuncu Yusuf’un 3 milyon, sekiz yaşındaki Prenses Elif’in ise 3 milyonun üzerinde abonesi bulunuyor. Yaşları 3 ile 10 arasında değişen bu çocuklar çektikleri oyun videoları ile ilgi çekiyor.

PRENSES ELİF YOUTUBE KANALI

Ruhi Çenet Ne Kadar Kazanıyor?

Unlost Ne Kadar Kazanıyor?

Prenses Elif Ne Kadar Kazanıyor?

Batuhan KARACAKAYA Kimdir?

Buna Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  _a_k_n_m
  Şaşkınım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım

Fiyatinedir.net olarak, tüketicilere en iyi fiyatları sunmanın yanı sıra bilinçli alışveriş yapmalarını sağlamak için bir dizi misyonu benimsiyoruz. Müşterilerimize rehberlik etmek, doğru bilgileri sağlamak ve onlara güvenilir bir alışveriş deneyimi sunmak için çalışıyoruz.Misyonumuzun bir parçası olarak, tüketicilere ürünler hakkında detaylı ve doğru bilgiler sunmayı hedefliyoruz. Ürünlerin özelliklerini, teknik detaylarını, kullanıcı yorumlarını ve değerlendirmelerini titizlikle inceliyor ve bunları kullanıcılara sunuyoruz. Böylece, müşterilerimizin ihtiyaçlarına en uygun ürünleri seçmelerine yardımcı olmayı amaçlıyoruz.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir