1. Anasayfa
 2. Ekonomi Haberleri

TOKİ Kastamonu’ya 71 yeni konut inşa edecek

TOKİ Kastamonu’ya 71 yeni konut inşa edecek
TOKİ Kastamonu'ya 71 yeni konut inşa edecek
1

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), Kastamonu’ya 71 yeni konut inşa edecek.

TOKİ‘nin resmi internet sitesinde yer alan ihale detaylarına göre, proje kapsamında 71 adet konut ve 1 adet kapıcı dairesi inşa edilecek. Konutlar 2+1 ve 3+1 tipinde olacak.

İhale 22 Eylül 2023 tarihinde saat 11.30’da gerçekleştirilecek. İhale yerli ve yabancı tüm isteklilere açık olacak.

Projede konutların yanı sıra altyapı ve çevre düzenlemesi de yapılacak. Yer tesliminden itibaren 400 takvim günü içinde tamamlanması planlanan projenin toplam bedeli 75 milyon TL olarak öngörülüyor.

TOKİ Kastamonu Projenin detayları

TOKİ Kastamonu Projenin detayları
TOKİ Kastamonu Projenin detayları

Proje kapsamında inşa edilecek konutların büyüklükleri şu şekilde olacak:

 • 2+1 konutlar: 90 metrekare
 • 3+1 konutlar: 120 metrekare

Kapıcı dairesinin büyüklüğü ise 100 metrekare olacak.

Proje kapsamında inşa edilecek konutlar, Kastamonu’nun İnebolu ilçesindeki Hatıpbağı Mahallesi’nde yer alacak.

TOKİ Kastamonu İhale süreci

İhale yerli ve yabancı tüm isteklilere açık olacak. İhaleye katılmak isteyen istekliler, 7 Eylül 2023 tarihinden itibaren ihale dokümanını e-imza kullanarak EKAP üzerinden indirebilecekler.

Teklifler, EKAP üzerinden elektronik ortamda hazırlandıktan sonra, e-imza ile imzalanarak, teklife ilişkin e-anahtar ile birlikte ihale tarih ve saatine kadar EKAP üzerinden gönderilecek.

İhale sonucu üzerine ihale yapılan istekliyle anahtar teslimi götürü bedel sözleşme imzalanacaktır.

Kastamonu’ya 71 yeni konut

TOKİ’nin Kastamonu’da inşa edeceği 71 yeni konut, kentin konut ihtiyacını önemli ölçüde karşılayacak. Proje, Kastamonu’nun sosyal ve ekonomik gelişimine de katkı sağlayacak.

TOKİ, Türkiye genelindeki konut ihtiyacını karşılamak için çalışmalarını sürdürüyor. Kurum, 2023 yılı sonuna kadar 1 milyon 200 bin konut inşa etmeyi hedefliyor.

Projenin önemi

TOKİ‘nin Kastamonu’da inşa edeceği 71 yeni konut, kentin konut ihtiyacını önemli ölçüde karşılayacak. Proje, Kastamonu’nun sosyal ve ekonomik gelişimine de katkı sağlayacak.

Proje kapsamında inşa edilecek konutlar, Kastamonu’da yaşayan dar gelirli ailelere ve konut sahibi olmak isteyen vatandaşlara uygun fiyatlı konut sahibi olma imkanı sunacak.

Proje, Kastamonu’nun istihdam ve ekonomisine de katkı sağlayacak. Projenin tamamlanmasıyla birlikte bölgedeki inşaat sektörünün canlanması ve yeni iş alanlarının açılması bekleniyor.

Proje ile ilgili görüşler

Kastamonu Belediye Başkanı Mehmet Demir, TOKİ’nin Kastamonu’da inşa edeceği 71 yeni konut projesini değerlendirdi. Demir, projenin kentin konut ihtiyacını önemli ölçüde karşılayacağını belirterek, “Bu proje, Kastamonu’da yaşayan dar gelirli aileler ve konut sahibi olmak isteyen vatandaşlar için önemli bir fırsattır. Projenin tamamlanmasıyla birlikte kentimiz daha yaşanabilir bir hale gelecektir” dedi.

TOKİ Kastamonu İl Müdürü Ahmet Şahin, projenin Kastamonu’nun sosyal ve ekonomik gelişimine katkı sağlayacağını belirterek, “Proje kapsamında inşa edilecek konutlar, Kastamonu’nun ihtiyaç duyduğu konut ihtiyacını karşılayacak. Projenin tamamlanmasıyla birlikte kentimiz daha modern ve yaşanabilir bir hale gelecektir” dedi.

Toki gibi emlak haberlerini Fiyatı Nedir üzerinden takip edebilirsiniz!

TOKİ Bilecik’te 105 yeni konut inşa edecek
TOKİ Antalya Akseki Projesi: Antalya’ya 84 Yeni Konut Geliyor!
TOKİ Trabzon Projesiyle Dar ve Orta Gelirli Ailelere Destek
TOKİ’den Kırklareli’nde 158 Konutluk Yeni Proje Geliyor! İşte Detaylar

Buna Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  _a_k_n_m
  Şaşkınım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım

Merhaba, İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi İşletme bölümünden mezun olduktan sonra, 10 yılı aşkın süredir fiyat araştırmaları alanında çalışmaktayım. Fiyat araştırma teknikleri , fiyatlandırma stratejileri üzerine makaleler yazıp çalışmalar yapmaktayım. Fiyatinedir.net sitesinde güncel fiyat araştırmaları ve karşılaştırmaları ile ilgili yazılar paylaşıyorum.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (1)

 1. Kastamonu da yaşıyorum inşallah bu tokiden bizde faydalanacaz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir