1. Anasayfa
 2. Kimdir?

Mustafa Alpay Kimdir?

Mustafa Alpay Kimdir?
Mustafa Alpay Kimdir
0

Mustafa Alpay, Türkiye’nin köklü kripto para borsalarından Bitlo’nun kurucusu ve CEO’sudur. 2005 yılında Boğaziçi Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan Alpay, uzun yıllardır e-ticaret ve kripto para sektörlerinde faaliyet göstermektedir.

Mustafa Alpay’ın Kariyeri
Mustafa Alpay’ın Kariyeri

Mustafa Alpay’ın Kariyeri

Türkiye’nin başarılı genç girişimcileri arasında yer alan Mustafa Alpay, 2008 – 2009 yıllarında çevrimiçi soybilim platformu MyHeritage’da ülke yöneticiliği yaparken 2008’de İmovasyon şirketini kurmuştur. İmovasyon, kuruluşundan beri internet yayıncılığı, internet reklamcılığı ve e-ticaret sektörlerinde birçok müşteriye başarıyla hizmet vermiştir. 

Mustafa Alpay’ın ilk şirketi olan İmovasyon, sergilediği başarılı performansla kısa sürede büyümüş ve sektörünün önde gelen şirketleri arasına girmiştir. Mustafa Alpay, 2013 ve 2015 yıllarında ise İmovasyon iştirakleri SEM SEO ile Kobisi’yi kurmuştur. SEM SEO, arama motoru pazarlaması ve arama motoru optimizasyonu alanlarında e-ticaret kuruluşlarına hizmet vermektedir. Müşterilerine kolayca e-ticaret siteleri oluşturma olanağı sunan Kobisi ise bugüne kadar on binlerce başarılı satış gerçekleştirmiş ve en iyi e-ticaret platformları arasında yerini almıştır.

Mustafa Alpay’ın kurucusu olduğu İmovasyon ve İmovasyon iştirakleri SEM SEO ile Kobisi, faaliyetlerini hâlâ sürdürmektedir.

Bitlo Kurucusu Mustafa Alpay
Bitlo Kurucusu Mustafa Alpay

Bitlo Kurucusu Mustafa Alpay

Mustafa Alpay, Bitcoin’in çıkışından bu yana kripto para teknolojisiyle yakından ilgilenmektedir. Genç girişimci Mustafa Alpay, 2017 yılında Hakan Baş ile birlikte Bitlo kripto varlık platformunu kurmuştur. 2018’de üye alımına ve kripto para alım satımına açılan Bitlo, 2 yıl üst üste Şikayetvar A.C.E. Ödülleri Kusursuz Müşteri Deneyimi Yaşatan Kripto Para Borsası kategorisinde birinci seçilmiştir. Bitlo, bugün Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) dahil 100’ün üzerinde kripto para birimini listelemektedir. 

Türk kripto para yatırımcılarına güvenli ve kolay alım satım olanağı sunmayı amaçlayan Bitlo, yenilikçi ürünleriyle de dikkat çekmektedir. 

Rezerv Token’ler: GRAMS ve GRAMG

Token Teknoloji A.Ş. tarafından çıkarılan ve Bitlo’da yatırıma sunulan Gram Gold (GRAMG) ve Gram Silver (GRAMS), altına ve gümüşe endeksli kripto paralardır. GRAMG fiyatı ile gram altın fiyatı, GRAMS fiyatı ile de gram gümüş fiyatı daima eşittir. Yatırımcılar, GRAMG ve GRAMS satın alarak kripto altın ve kripto gümüş yatırımı yapabilir. 

Sepet Token’ler

Yine bir Token Teknoloji A.Ş. ürünü olan sepet token’lar ise tek token üzerinden kripto para portföyü oluşturmayı olanaklı kılmıştır. Özellikle kripto para dünyasına yeni adım atanlar için çok avantajlı bir ürün olan sepet token’ların içerdiği kripto paralar, Bitlo’nun uzman ekibi tarafından özenle seçilerek yatırım portföyü oluşturmanıza imkan tanımaktadır.

Mustafa Alpay, kuruluşundan bu yana Bitlo’nun yönetim kurulu başkanı (CEO) olarak görevini sürdürmektedir. Alpay, Türk kripto para topluluğunun da önemli isimleri arasında yer almaktadır.

Mustafa Alpay Kimdir?

İlgili Bağlantılar;

Handan ÜNALDI Kimdir?
Afra SARAÇOĞLU Kimdir?
Necip MEMİLİ Kimdir?
Deniz BAYSAL Kimdir?
Prime Dönemi Ne Demek?

Buna Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  _a_k_n_m
  Şaşkınım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım

Fiyatinedir.net olarak, tüketicilere en iyi fiyatları sunmanın yanı sıra bilinçli alışveriş yapmalarını sağlamak için bir dizi misyonu benimsiyoruz. Müşterilerimize rehberlik etmek, doğru bilgileri sağlamak ve onlara güvenilir bir alışveriş deneyimi sunmak için çalışıyoruz.Misyonumuzun bir parçası olarak, tüketicilere ürünler hakkında detaylı ve doğru bilgiler sunmayı hedefliyoruz. Ürünlerin özelliklerini, teknik detaylarını, kullanıcı yorumlarını ve değerlendirmelerini titizlikle inceliyor ve bunları kullanıcılara sunuyoruz. Böylece, müşterilerimizin ihtiyaçlarına en uygun ürünleri seçmelerine yardımcı olmayı amaçlıyoruz.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir