1. Anasayfa
 2. Ekonomi Haberleri

TOKİ’nin Ucuz Konut Projeleri Hangi İlleri Kapsıyor? İşte Detaylar

TOKİ’nin Ucuz Konut Projeleri Hangi İlleri Kapsıyor? İşte Detaylar
TOKİ'nin Ucuz Konut Projeleri Hangi İlleri Kapsıyor İşte Detaylar
0

Türkiye’de konut sahibi olma hayali kuran milyonlarca vatandaş, TOKİ‘nin uygun fiyatlı konut kampanyalarını merakla bekliyor. Hükümet, ülke genelindeki konut sıkıntısını çözmek için harekete geçiyor ve TOKİ bu çerçevede önemli projeleri hayata geçiriyor. İşte TOKİ‘nin yeni konut kampanyası hakkında detaylar:

250 Bin Konut Fırsatı

Türkiye genelinde konut sahibi olmak isteyen dar ve orta gelirli vatandaşlar için TOKİ, uygun fiyatlar ve ödeme seçenekleri sunuyor. TOKİ, bu amaçla 250 bin adet sosyal konut projesini başlatmış durumda.

Projenin Durumu

Geçtiğimiz sene Kasım ayında başlayan projenin hak sahipleri kura ile belirlendi, ancak 6 Şubat depremi nedeniyle projeye ara verilmişti. Şimdi ise TOKİ, projeyi hızlandırarak tamamlamayı planlıyor.

Başkan Bulut’tan Açıklama

TOKİ Başkanı Ömer Bulut, deprem bölgesindeki inşaatların devam ettiğini ve diğer illerdeki projelerin sürdüğünü belirtti. İstanbul ilindeki evler için çalışmaların tamamlandığını ve temellerin atılacağını, 2024 yılında ise inşaatların hızla tamamlanacağını açıkladı.

Hangi İllerde Yapılacak

TOKİ’nin 250 bin konut projesi Türkiye genelinde birçok ilde hayata geçirilecek. Bu iller arasında İstanbul, Ankara, Bursa, Adana, Antalya ve İzmir bulunuyor.

TOKİ’nin Sunduğu Fırsatlar

TOKİ, resmi web sitesi üzerinden düzenli aralıklarla konut projelerini duyurarak ev sahibi olmak isteyenlere fırsatlar sunuyor. Uygun şartlarla kendi evinizin taksitini ödeme imkanını kaçırmamak için TOKİ’nin projelerini takip etmek önemlidir.

Kredi Kısıtlamaları

Bununla birlikte, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) ağustos ayında ikinci ev alacak olanlara yönelik kredi kısıtlamalarını duyurdu. Artık ikinci ev alımında kredi kullanımı yüzde 75 daha az olacak. Ancak bu kısıtlama, ilk ev alımında uygulanmayacak, bu da ilk ev sahibi olmak isteyenler için kredi kullanımını daha avantajlı hale getirecektir.

Türkiye genelindeki konut sorununa çözüm getirmeyi hedefleyen TOKİ, uygun fiyatlı konutlar ve ödeme seçenekleri ile vatandaşları konut sahibi yapmayı amaçlıyor. Bu projelerle ilgili gelişmeleri takip ederek, konut hayalinizi gerçekleştirmeniz daha da kolaylaşabilir.

TOKİ Silivri Projesiyle 257 Yeni Konut İhalesi Yakın Zamanda Gerçekleşiyor
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Faizsiz Konut Kredisi Desteği Sunuyor
Hangi bankalar peşinatsız konut kredisi veriyor?

Buna Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  _a_k_n_m
  Şaşkınım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım

Merhaba, İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi İşletme bölümünden mezun olduktan sonra, 10 yılı aşkın süredir fiyat araştırmaları alanında çalışmaktayım. Fiyat araştırma teknikleri , fiyatlandırma stratejileri üzerine makaleler yazıp çalışmalar yapmaktayım. Fiyatinedir.net sitesinde güncel fiyat araştırmaları ve karşılaştırmaları ile ilgili yazılar paylaşıyorum.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir