1. Anasayfa
 2. Petshop

Golden Köpek Fiyatları

Golden Köpek Fiyatları
golden köpek fiyatları
0

Golden Köpek Fiyatı merak eden kullanıcılar, Golden Köpek Fiyatları veya Golden Köpek Fiyat araştırması yapmaktadır. Bu araştırmanız doğrultusunda Fiyat Araştırması sitemize ulaştıysanız doğru adrestesiniz. Sizler için Güncel Golden Köpek Fiyatı, Zamlı Golden Köpek Fiyatı gibi araştırmalarımızı sağlayıp ilgili kurumlardan güncel bilgileri alarak bu yazımızda toparladık. Güncel ve detaylı Golden Köpek Fiyatı araştırması için yazımızın devamını takip edebilirsiniz.

Golden Köpek Fiyatı Neye Göre Değişmektedir?

Golden Köpek Fiyat bilgisi, güncel ekonomi durumu, zamlar ve mağazaya göre farklılık göstermektedir.

Güncel Golden Köpek Fiyatı yazımızın devamında yer almaktadır. Yazımızı takip ederek Golden Köpek Fiyatı bilgisine ulaşabilirsiniz.

golden fiyatları
golden fiyatları

Golden Köpek Fiyatları

Ülkemizde fiyatı en çok araştırılan Golden Köpek Fiyatı da son zamlardan etkilendi. Güncel ve zamlı Golden Köpek Fiyatı 2022 Yılında ne kadar olacak? Bu Yazımızda güncek Golden Köpek Fiyatı yer almaktadır.  Peki, bu zam durumu Golden Köpek fiyatına nasıl yansıdı? Güncel Golden Köpek Fiyatı ne kadar? Zamlı Golden Köpek fiyatı gibi sorularınızın hepsini bu yazımızda cevaplamaya çalıştık.

 • Golden Fiyatı 1500 TL civarındadır.
 • Petshoplar da 1250 TL ile 2000 TL arasında değişmektedir.

Bu rakamlar şehirlerde farklılık göstermektedir.

 • İyi bir Golden Retriever fiyatı 2500 TL ye yaklaşmaktadır.

Paylaştığımız Golden Köpek Fiyat listesinde eksik veya hatalı bir durum söz konusu ise bizlere iletişim sayfamızdan veya bu yazımızın yorumlar kısmından bildire bilir, değişmesini veya güncellenmesini sağlayabilirsiniz.

Golden bakımı, özellikleri ve eğitimi gibi detaylı bilgilere buradan ulaşabilirsiniz: https://petokulu.com/golden-retriever-irki-ozellikleri-bakimi-ve-egitimi/

golden retriever fiyat
golden retriever fiyat

Golden Köpek Fiyatları Hakkında

Detaylı olarak paylaştığımız fiyat listemizde, sizlere doğru ve en uygun fiyatları sunmaktayız. Golden Köpek Fiyat Bilgisi güncel olarak kurumlardan, Çağrı Merkezlerinden veya ilgili mağazalarından öğrenilmektedir. Paylaştığımız Fiyat Listeleri haftalık veya aylık olarak yenilenerek Güncel Fiyat Listesi olarak belirlenmektedir. Daha erken güncellenmesini istediğiniz fiyatları yorum kısmından bizlere iletebilirsiniz. Ayrıca eklenmesini istediğiniz Fiyat listelerini de bizlere ulaştırabilirsiniz.

Golden Köpek Fiyatı listesini sizler için hazırladık ve paylaştık. Sitemizi takip ederek güncel ve detaylı fiyat listelerinden haberdar olabilirsiniz.

Takdir edersiniz ki Ekonomideki olumsuz şartlar doğrultusunda Golden Köpek Fiyatı gibi ihtiyaç olan hizmet veya ürün fiyatları artarak tüketicilerin satın almadan önce fiyat karşılaştırması yapmasını gerektiriyor. Fiyat karşılaştırması ve araştırması neticesinde tüketiciler Golden Köpek Fiyatı gibi ihtiyaçlarda veya hizmetlerde uygun fiyatları tercih etmektedir. Uygun Golden Köpek fiyatı? Güncel Golden Köpek fiyatı ve ucuz Golden Köpek Fiyat bilgisi gibi konularda araştırma yaparak uygun fiyatı sitemizden öğrenebilir ve bilgi sahibi olabilirsiniz.

 

Güncel Golden Köpek FiyatıKöpek Kulübesi Fiyatları

Golden Köpek FiyatlarıKedi Fiyatları – Kedi Maması Fiyatları – Kanarya Fiyatları – Hollanda Tavşanı Fiyatları – Hollanda Muhabbet Kuşu Fiyatları – Pomeranian Boo Fiyatları – Tavşan Fiyatları – Savannah Kedisi Fiyatları – Ragdoll Kedisi Fiyatları – Bombay Kedisi Fiyatları – Norveç Orman Kedisi Fiyatları – Sphynx Kedisi Fiyatları – Tekir Kedisi Fiyatları – Chinchilla Kedisi Fiyatları

 

Golden Köpek Hakkında

Golden Hakkındaki Bilgilerinde kaynak: ajanimo.com

Golden retriever ırkının bir sirkten satın alınan Rus çoban köpeğinin soyundan geldiğine dair bir efsane olsa da bu güzel köpekler aslında İskoçya’da ortaya çıktılar. 1800’lerin sonlarında İskoçya yaylalarında doğan Golden retriever cinsi gelişimini Dudley Marjoribanks’a borçlu. İskoçyalı zengin bir ailenin oğlu olan Marjorybanks aynı zamanda meclis üyesiydi ve meclis üyeliği görevinin bitmesinin ardından bir arazi satın alarak burada köpek yetiştirmeye başladı. Marjoribanks karada olduğu kadar suda da başarılı bir av köpeği yaratmak istiyordu. Marjoribanks’ın Nous adında bir av köpeği vardı, bu köpeğin 1872 yılında Hutchinson Köpek Ansiklopedisi’nde yayınlanmış bir fotoğrafı var, bu fotoğraf sayesinde Nous’un sarı renkli olduğu biliniyor ve Marjoribanks Nous’u Belle isminde bir tweed su spanyeli ile çiftleştirerek ırkın temellerini attı. Bu arada günümüzde tweed su spanyeli ırkının nesli ne yazık ki tükenmiş durumda. Belle ile Nous’un 4 yavrusu oldu, bu yavruları daha sonra İrlanda seteri, Bloodhound gibi başka ırklarla çaprazladı. Marjoribanks 50 yıl boyunca yeni bir standart köpek ırkı yaratmak için çabaladı ve bu çabaların sonunda ortaya çıkan ırk tam da istediği gibi suyu içgüdüsel olarak seviyordu, aynı zamanda sıcak tutan kalın, kabarık çift katlı kürkü vardı. Bunların yanı sıra iyi huyluydu ve çok da itaatkardı. İşte golden retriever cinsi böylece doğmuş oldu.

Golden retriever fiziksel özellikleri

Golden retriever estetik ve sevimli bir görünüşe sahiptir, ancak fiziksel özellikleri bunlardan çok daha fazlasıdır. Bu güzel köpekler son derece dayanıklı ve güçlüdür.

 • Golden retriever köpeklerin ağırlıkları erkeklerde 29-34, dişilerdeyse 25-29 kilogram arasındadır.
 • Yükseklikleri erkeklerde 56-61 santim, dişilerdeyse 51-56 santim arasında değişir.
 • Tüyleri düz ya da orta dalgalıdır.
 • Tüy renkleri altın ya da krem tonlarındadır.
 • Golden retriever ortalama ömür 10-12 yıl arasındadır.
 • Burunları daima siyah renklidir.
 • Golden köpeklerin gözleri de koyu renklidir.
 • Orta büyüklükteki kulakları düşüktür.
 • Golden retriever ırkının Kanada, Amerikan ve İngiliz olmak üzere 3 ayrı cinsi vardır, bu cinsler arasında büyük farklılıklar bulunmaz. Tüy renklerinde, tüy uzunluklarında ya da boyutlarında bazı farklılıklar bulunabilir, ancak her üç tip de Golden Retriever olarak kabul edilir.
Golden retriever karakteri

Marjoribanks’ın uzun uğraşları neticesinde elde ettiği golden retriever ırkı harika görünüşü, güçlü bedeni ile olduğu kadar karakteri ile de neredeyse kusursuzdur. Bir golden retriever ile tanışıp da neşeli, oyuncu, samimi karakterinden etkilenmemek kesinlikle imkansızdır.

 • Golden köpek “dadı köpek” olarak tanınır, çocuklarla arası mükemmeldir.
 • Golden retriever başka köpeklerle ve kedilerle çok iyi anlaşır.
 • Yabancılara karşı naziktir.
 • Golden retriever çok kolay eğitilebilir.
 • Çok itaatkar bir köpek ırkıdır.
 • Tüm köpek ırkları içinde en oyuncu olanlardan biridir, oyun oynamaya tek kelimeyle bayılır.
 • Sadece sahibine değil genel olarak herkese karşı sevgi dolu köpeklerdir.
 • Gördüğünüz gibi golden retriever karakteri gerçekten de kusursuzdur.
Golden retriever bakımı

Golden retriever bakımı son derece kolaydır, orta uzunluktaki tüylerini düzenli taramak tüy bakımı için yeterlidir. Bu köpekler çok enerjiktir, yani egzersiz ihtiyaçları yüksektir, bu sebeple yeterli egzersiz yapmalarını sağlamak önemlidir. Bunları dışında golden köpek bakımı diğer köpeklerden farklı değildir, aşılarını yaptırmak, düzenli veteriner kontrollerine götürmek, doğru ve kaliteli mama ile beslemek gerekir.

Golden retriever köpeklerde görülebilecek sağlık sorunları

Tüm köpek ırkları gibi golden retrieverlarda da bazı sağlık sorunlarına yatkınlık vardır. Irkta görülebilecek sağlık sorunları şunlardır:

 • Kalça dizplazisi
 • Cilt sorunları
 • Bazı kalp sorunları
 • Kanser (Ne yazık ki golden retriever tüm köpekler arasında en yüksek kanser olma oranına sahip. Golden Retriever Kulübü verilerine göre tüm golden köpeklerin yaklaşık %60’ı hayatını çeşitli kanser türleri nedeniyle kaybediyor. Golden köpeklerde kanser dişilere kıyasla daha sık görülüyor ve ırkta en sık görülen kanser türleriyse lenfasarcoma, mastositom, osteosarkom.
 • Von Willebrand isimli genetik kan hastalığı
 • Patella çıkığı
 • Katarakt
 • Kulak enfeksiyonları
 • Dirsek displazisi

Köpek bakımında ihmal edilmemesi gereken en önemli durum sağlık kontrolü ve aşılarıdır. Köpek aşı fiyatları yazımıza bakabilir, bilgi alabilirsiniz. Uygun köpek maması fiyatları ve köpek kulübesi fiyatları da sitemizde yer almaktadır.

Buna Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  _a_k_n_m
  Şaşkınım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım

Fiyatinedir.net olarak, tüketicilere en iyi fiyatları sunmanın yanı sıra bilinçli alışveriş yapmalarını sağlamak için bir dizi misyonu benimsiyoruz. Müşterilerimize rehberlik etmek, doğru bilgileri sağlamak ve onlara güvenilir bir alışveriş deneyimi sunmak için çalışıyoruz.Misyonumuzun bir parçası olarak, tüketicilere ürünler hakkında detaylı ve doğru bilgiler sunmayı hedefliyoruz. Ürünlerin özelliklerini, teknik detaylarını, kullanıcı yorumlarını ve değerlendirmelerini titizlikle inceliyor ve bunları kullanıcılara sunuyoruz. Böylece, müşterilerimizin ihtiyaçlarına en uygun ürünleri seçmelerine yardımcı olmayı amaçlıyoruz.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir