Gübre Fiyatları

Gübre Fiyatları

Gübre Fiyatı merak eden kullanıcılar, Gübre Fiyatları veya Gübre Fiyat araştırması yapmaktadır. Bu araştırmanız doğrultusunda Fiyat Araştırması sitemize ulaştıysanız doğru adrestesiniz. Sizler için Güncel Gübre Fiyatı, Zamlı Gübre Fiyatı gibi araştırmalarımızı sağlayıp ilgili kurumlardan güncel bilgileri alarak bu yazımızda toparladık. Güncel ve detaylı Gübre Fiyatı araştırması için yazımızın devamını takip edebilirsiniz.

Gübre Fiyatı Neye Göre Değişmektedir?

Gübre Fiyat bilgisi, güncel ekonomi durumu, zamlar ve mağazaya göre farklılık göstermektedir.

Güncel Gübre Fiyatı yazımızın devamında yer almaktadır. Yazımızı takip ederek Gübre Fiyatı bilgisine ulaşabilirsiniz.

Gübre Fiyatları

Ülkemizde fiyatı en çok araştırılan Gübre Fiyatı da son zamlardan etkilendi. Güncel ve zamlı Gübre Fiyatı 2022 Yılında ne kadar olacak? Bu Yazımızda güncek Gübre Fiyatı yer almaktadır.

Gübre Fiyatları 2022
Gübre Fiyatları 2022

Peki, bu zam durumu Gübre fiyatına nasıl yansıdı? Güncel Gübre Fiyatı ne kadar? Zamlı Gübre fiyatı gibi sorularınızın hepsini bu yazımızda cevaplamaya çalıştık.

Gübretaş Gübre Fiyat
18 46 DAP Katı Gübre (50 Kg) 190,00 TL
15 15 15 Kompeze Gübre (50 Kg) 165,00 TL
20 20 0 Kompeze Gübre (50 Kg) 160,00 TL
Amonyum Sülfat %21 N Gübre (50 Kg) 125,00 TL
Amonyum Nitrat 33 AN Gübre (50 Kg) Yasak
Üre %46 Azot Gübre (50 Kg) 130,00 TL
13 24 12 + ME + SO3 + Gübre (50 Kg) 185,00 TL
Potasyum Sülfat Gübre (50 Kg) 265,00 TL
TSP Triple Süper Fosfat Gübre (50 Kg) 170,00 TL
Patentkali Gübre (50 Kg) 345,00 TL
18 46 DAP Kompoze Gübre (50 Kg 120,00 TL
Bagfaş Gübre Fiyat
20 20 0 Kompeze Gübre (50 Kg) 85,00 TL
15 15 15 Kompeze Gübre (50 Kg) 100,00 TL
Üre %46 Azot Gübre (50 Kg) 100,00 TL
%26,5 N Can Gübre (50 Kg) 65,00 TL

Paylaştığımız Gübre Fiyat listesinde eksik veya hatalı bir durum söz konusu ise bizlere iletişim sayfamızdan veya bu yazımızın yorumlar kısmından bildire bilir, değişmesini veya güncellenmesini sağlayabilirsiniz.

Dikkatinizi Çekebilir: Güncel Gaziantep Hububat Fiyatı

Gübre Fiyatları Hakkında

Detaylı olarak paylaştığımız fiyat listemizde, sizlere doğru ve en uygun fiyatları sunmaktayız. Gübre Fiyat Bilgisi güncel olarak kurumlardan, Çağrı Merkezlerinden veya ilgili mağazalarından öğrenilmektedir. Paylaştığımız Fiyat Listeleri haftalık veya aylık olarak yenilenerek Güncel Fiyat Listesi olarak belirlenmektedir. Daha erken güncellenmesini istediğiniz fiyatları yorum kısmından bizlere iletebilirsiniz. Ayrıca eklenmesini istediğiniz Fiyat listelerini de bizlere ulaştırabilirsiniz.

üre gübre fiyatları
üre gübre fiyatları

Gübre Fiyatı listesini sizler için hazırladık ve paylaştık. Sitemizi takip ederek güncel ve detaylı fiyat listelerinden haberdar olabilirsiniz.

Takdir edersiniz ki Ekonomideki olumsuz şartlar doğrultusunda Gübre Fiyatı gibi ihtiyaç olan hizmet veya ürün fiyatları artarak tüketicilerin satın almadan önce fiyat karşılaştırması yapmasını gerektiriyor. Fiyat karşılaştırması ve araştırması neticesinde tüketiciler Gübre Fiyatı gibi ihtiyaçlarda veya hizmetlerde uygun fiyatları tercih etmektedir. Uygun Gübre fiyatı? Güncel Gübre fiyatı ve ucuz Gübre Fiyat bilgisi gibi konularda araştırma yaparak uygun fiyatı sitemizden öğrenebilir ve bilgi sahibi olabilirsiniz.

Gübre Hakkında Sık Sorulan Sorular?

  • Gübre Fiyat Bilgisi Güncel midir?

Evet, Paylaştığımız Gübre fiyat bilgisi günceldir ve haftalık olarak güncellenmektedir.

  • Gübre Fiyat bilgisi Nasıl Temin Edilmektedir?

Paylaştığımız Gübre hakkındaki fiyat bilgisi ilgili kurumlar, resmî web sitesi, mağazalar ve çağrı merkezlerinden temin edilmektedir.

GÜBRE TAVSİYELERİ

Gübrelemenin Amacı, Toprakta eksikliği tespit edilen bitki besin maddelerini toprağa ilave etmek suretiyle, mümkün olduğu kadar yüksek bir bitkisel üretim ve kaliteli ürün elde etmektir. Yüksek  verim ve kalite için bitki besin elementinin tam olarak saptanması gereklidir.

  • Önce Toprak Analizi: Üretimi yapılacak bitkiye verilecek gübre miktarını bilmek için öncelikle yetiştirileceği toprağın analizlerinin yapılması gereklidir.
  • Usulüne Uygun Toprak Örneği Alma: Toprak analizlerinin doğru ve güvenilir olması için üretim yapılacak tarla veya bahçeden toprak örnekleri usulüne uygun olarak alınmalıdır. Usulüne uygun toprak örneği alma konusunda bilgi için http://www.tgae.gov.tr/www/tr/Icerik.asp?ID=750 web adresi kullanılabilir.
  • Verilmesi Gereken Gübre Miktarı: Alınan toprak örnekleri herhangi bir toprak analiz laboratuvarında analiz ettirildikten sonra, tarlanın bulunduğu bölge ve ekilecek bitkiye göre ilgili “Gübre Tavsiye Çizelgesinden yararlanılarak uygulanacak gübre miktarları belirlenir. Bu çizelgeler araştırma Enstitüleri tarafından bölgelere göre tarla koşullarında yürütülmüş olan araştırma sonuçlarından hazırlanmış olmaktadır.
  • Gübrelemede Kullanılacak Gübre Çeşidi: Analiz edilen toprağın sonuçlarına göre ne kadar gübre verilmesi gerektiği aşağıda listeler halinde verilmiş çizelgelerden bulunabilir. Çizelgelerde gübreleme için gerekli olan azot (N), fosfor (P2O5) ve potasyum (K20) miktarları “saf madde” olarak verilmişlerdir. Bunların kullanılması gereken gübre cinsinden eşdeğerinin bulunması için, söz konusu gübrenin bünyesindeki bitki besin maddesinin miktarına göre aşağıda açıklandığı şekilde hesaplanarak verilmesi gereklidir.
Gübre Ne İşe Yarar?

Gübre, bitkinin beslenmesinde gerekli olan kimyasal elementleri sağlamak için toprağa ilave edilen herhangi bir madde.

Bitkiler, büyüme ve yaşamaları için azot, fosfor, potasyum, kalsiyum, magnezyum, kükürt, demir, mangan, bakır, çinko, bor ve bazı hallerde de molibden gibi elementlere muhtaçtır. Bunlar arasında azot, fosfat ve potasyum en önemlileridir. Gübreler, bitkilerin büyümesi için gerekli gıdayı ihtiva eden maddelerdir. Her ne kadar toprak ve su bu gıdanın büyük bir kısmını sağlamaya yeterse de birçok hallerde bir takım gıdalar bakımından fakir olabilirler. Böyle hallerde toprağın gübre ile takviye edilmesi gerekir. Hayvan pislikleri, saman ve diğer bitki artıkları binlerce yıldan beri doğal gübre olarak kullanılmaktadır. Eski zamanlarda toprağın asitliğini azaltmak ve kalsiyum temin etmek için kireçli maddeler kullanılmıştır. Kullanılan ilk kimyevi gübreler, sodyum nitrat ve kemikler olmuştur.

Azot ve fosfor içeren kimyasal ya da hayvansal gübrelerin dikkat ve özen gösterilmeden gerçekleştirilen yaygın kullanımı bugün toprak ve su üzerinde insan eliyle gerçekleştirilen en yaygın çevre kirliliği sebeplerinden birisi olmuştur.

Gübreleme ne zaman yapılır?

Temel olarak, Şubat ayında başlayıp Ağustos’ta biten büyüme mevsiminde gübreleme yapmalısınız. Uzun süre gübrelenen bitkiler dinlenme dönemlerine yeterince hazırlanamaz. Dona karşı hassas, ince filizler verirler.

Doğru gübre hangisi?

Kaynak: gardena.com

Uygun bir gübre arıyorsanız mineralli ve organik gübreler arasından seçim yapabilirsiniz. Mineralli gübreler denince NPK gübre terimiyle sıkça karşılaşırsınız. NPK; azot (N), fosfor (P) ve potasyum (K) için kullanılır. Azot, bitkilerin büyümesi için gereklidir. Fosfor, kökleri güçlendirir ve harika çiçekler, yapraklar ve meyveler elde etmeyi sağlar. Potasyum olmadan bitkinin su kaynağı kesintiye uğrar. Bu tür gübreler kullanarak bitkilerinizdeki eksiklikleri güvenilir ve hızlı bir şekilde tamamlayabilirsiniz. Öte yandan, uzun süreli mineralli gübreler besinleri daha yavaş gönderir. Bunun sebebi, besinlerin kademeli olarak çözünen reçineyle kaplanmış olmasıdır. Organik gübrelerin de uzun süreli etkisi vardır. En bilinen organik gübreler kompost ve boynuz tozu ya da kemik unudur. Örneğin kompost, birçok çalı türü için uygun bir besindir. Yarı olgun kompost azot bakımından çok zengindir. Çok derine uygulandığında bitkilerin köklerine zarar verebileceğinden sadece toprak yüzeyine uygulanmalıdır. Olgun kompostta besin miktarı az olmakla birlikte, toprağın yapısını güçlendirmek için idealdir. Buna ek olarak, besin içeriği gül gibi belirli bitki türlerine göre yapılandırılan özel gübreler de mevcuttur.

Etiketler

Fiyatı Nedir ?

YORUM YAZIN

Fiyatlar hakkında ne düşünüyorsunuz?