Migros Sarımsak Fiyatları

Migros Sarımsak Fiyatları

Migros Sarımsak Fiyatları arayışı içindeyseniz doğru yerdesiniz. Sizler için güncel Migros sarımsak fiyat bilgisine ulaştık ve mağazalardan aldığımız fiyat doğrultusunda bu yazımızı paylaştık. Ülkemizde birçok ürün pandemi nedeniyle zamlandı. Sarımsaklarda güncel zamlardan etkilendi. Peki Güncel ve Zamlı Migros Sarımsak Fiyatları 2021 yılında ne kadar olacak ? Bu yazımızda güncel Migros sarımsak fiyat bilgisi yer almaktadır. Migros sarımsak fiyatları 2021 yılı içerisinde güncel ve doğru olarak Migros mağazalarından öğrenilmiştir.

migros sarımsak
migros sarımsak

Migros Sarımsak Fiyatları

  • Sarımsak Kuru Kg = 22,90 TL
  • M Lıfe Organik Sarımsak Taze Baş Demet Adet = 22,90 TL
  • Sarımsak 150 G Paket = 4,95 TL
  • Sarımsak File Kg = 15,90 TL
migros sarımsak fiyatı
migros sarımsak fiyatı

Migros Sarımsak 2021 ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular:

Migros Sarımsak Markaları Nedir?

Migros’ta satılan Sarımsak markaları M Lifedır

Migros Sarımsak Fiyatları 2021’de Ne Kadar?

Sarımsak Kuru Kg = 22,90 TL

sarımsak migros
sarımsak migros

Migros Sarımsak Nedir?

Sarımsak (Allium sativum), Amaryllidaceae familyasına dahil olan Allium cinsinden, soğanlı bir bitki türüdür. Yakın akrabaları arasında soğan, arpacık soğanı, pırasa, Frenk soğanı ve Çin soğanı bulunur. Orta Asya’ya ve İran’ın kuzeydoğusuna özgüdür ancak birkaç bin yıllık insan tüketimi ve kullanımı geçmişi sebebiyle dünya çapında yaygın bir baharattır. Sarımsak, Antik Mısırlılar tarafından da bilinmekteydi ve hem gıda aroması hem de geleneksel ilaç olarak kullanılmıştı. Günümüzde Çin, tek başına dünyadaki sarımsak ihtiyacının yaklaşık % 80’ini karşılamaktadır.

Kaynak: Wikipedia

 

Migros Hakkında

Migros Ticaret A.Ş., Türkiye’deki süpermarket zincirlerinden biridir. Migros’un temelleri 1954 yılında İstanbul Belediyesi’nin aldığı kararla, İsviçre’de “Ucuzluğun Kralı” sloganıyla bilinen Migros teşkilatının benzerinin Türkiye’de kurulması ile atıldı. 1975 yılında Koç Topluluğu’ndan Vehbi Koç’un istek ve yönlendirmesiyle hisseleri Koç Holding tarafından devralınan Migros, 1991 yılında halka açıldı. 1990 yılının sonundan itibaren büyük mağazacılık uygulamasına başlayan Migros, 2005 yılında perakende zinciri Tansaş’ı satın aldı.

2020 yılı itibarıyla 2213 Migros şubesine, 61 Macrocenter şubesine yurt dışı operasyonları için 30 Ramstore şubesine sahiptir. Online operasyonlar için ise Migros Sanal Market ve Migros Hemen vardır.

Etiketler

Fiyatı Nedir ?

error: