1. Anasayfa
 2. Genel

Şeker Gübresi Fiyatları

Şeker Gübresi Fiyatları
Şeker Gübresi Fiyatları
0

Şeker Gübresi Fiyatları, son zamanlarda araştırılan bir konudur. Tarımsal faaliyetlerde verimliliği artırmak ve bitki büyümesini desteklemek için şeker gübresi, çiftçilerin sıklıkla tercih ettiği bir gübre türüdür. Şeker gübresi, bitkilere gerekli olan besin maddelerini sağlamaktadır. Aynı zamanda toprağın verimini yükseltir. Ancak, şeker gübresi fiyatları, çiftçiler için önemli bir faktördür. Fiyatlar enflasyonun durdurulamaması nedeniyle sürekli değişmektedir. Bu nedenle hem doğru fiyat bilgisi hem de uygun fiyatlı seçenek arayışı çiftçiler tarafında yaygındır. İçeriğimizden 50 kg şeker gübre fiyatı, toros şeker gübre fiyatı, tarım kredi kooperatifi şeker gübre fiyatları, şeker gübresi 50 kg, akıllı şeker gübre, seker gübre fiyatları gibi konular hakkında bilgi alabilirsiniz.

Şeker Gübresi Fiyatları

Şeker gübresi fiyatları, çeşitli etkenlere bağlı olarak sürekli değişiklik göstermektedir. İlk etken, gübrede kullanılan hammaddelerin maliyetidir. Şeker gübresi üretiminde kullanılan ana bileşenler arasında sülfat, melas, magnezyum sülfat, potasyum sülfat ve diğer mineraller yer almaktadır. Bu hammaddelerin fiyatlarındaki dalgalanmalar, şeker gübresi fiyatlarını doğrudan etkilemektedir. Şeker gübresi fiyatları ise şu şekildedir;

 • 5 KG Bagfaş As Amonyum Sülfat Beyaz Şeker Gübresi Fiyatı 125 TL‘dir.
 • 50 KG Amonyum Sülfat Şeker Gübresi Fiyatı 590 TL‘dir.
 • 1 KG Eti Şeker Gübresi Amonyum Sülfat %21 Azot Fiyatı 38 TL‘dir.
 • 50 KG Bagfas Amonyum Sülfat Şeker Gübresi Fiyatı 689 TL‘dir.
 • 50 KG Gübretaş Şeker Gübresi Fiyatı 920 TL‘dir.
Şeker GübresiEski FiyatYeni Fiyat
50 KG Gübretaş Şeker Gübresi680 TL920 TL
50 KG Bagfas Amonyum Sülfat Şeker Gübresi499 TL689 TL
1 KG Eti Şeker Gübresi Amonyum Sülfat %21 Azot39 TL38 TL
50 KG Amonyum Sülfat Şeker Gübresi440 TL590 TL
5 KG Bagfaş As Amonyum Sülfat Beyaz Şeker Gübresi83 TL125 TL
Şeker Gübresi Fiyatları

Yukarıda paylaşmış olduğumuz fiyat tablosu güncel Şeker Gübresi Fiyat listesidir. Hazırladığımız fiyat listesinde herhangi bir hata mevcutsa sayfamızın en alt kısmından yorum yaparak bize bildirebilirsiniz. Aynı zamanda bize ulaşmak istiyorsanız iletişim sayfamıza da göz atabilirsiniz. Sizler için her hafta gerekli fiyat güncellemelerini yapmaktayız. Ayrıca diğer fiyat içeriklerimize göz atmak isterseniz genel kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

amonyum sülfat fiyatı
amonyum sülfat fiyatı

Şeker Gübresi Nedir?

Şeker gübresi, tarımsal faaliyetlerde kullanılan ve bitkilerin sağlıklı büyümesini destekleyen kuvvetli bir gübre çeşididir. Bitkiler büyüme dönemlerinde ekstra besin maddelerine ihtiyaç duyar. Şeker Gübresi, toprağın
verimliliğini arttırır ve bitkinin sağlıklı kalmasını sağlar.

Şeker gübresi, bitkilerin fotosentez sürecinde önemli rol oynayan karbonhidratları içermektedir. Bitkiler, güneş enerjisiyle karbondioksit ve suyu kullanarak fotosentez yapar, bu sayede glikoz üretilir. Glikoz, bitkilerin büyümesi ve yaşamsal faaliyetlerini güzel bir şekilde sürdürmesi için temel bir enerji kaynağıdır. Şeker gübresi, bitkilere tam bu noktada ekstra karbonhidrat sağlar. Bitkiler gübre sayesinde enerji üretimini arttırır ve daha hızlı büyür.

Şeker Gübresinin İçeriği Nedir?

Şeker gübresi bitkilere mikro ve makro besin maddelerini sağlamaktadır. Kalsiyum, fosfor, potasyum, azot, magnezyum ve demir gibi elementler şeker gübresinin içerisinde bulunmaktadır. Şeker gübresinin içerisinde bulunan bu besin maddeleri meyve oluşumunu, çiçeklenmesini ve kök gelişimini destekler. Ayrıca, bitkilerin zararlılara, çevresel streslere ve hastalıklara karşı direncini arttırmaktadır.

Şeker Gübresi Nasıl Kullanılır?

Şeker gübresi, kullanım kolaylığı nedeniyle çiftçiler tarafından tercih edilmektedir. Granül veya sıvı formunda bulunan şeker gübresi sulama suyuna veya toprağa uygulanarak kullanılır. Bu durumda çiftçilerin ve bahçıvanların bitkilere uygun miktarda ve dengeli bir şekilde besin maddesi takviyesi sağlar.

seker gübre fiyatları
seker gübre fiyatları

Şeker Gübresi Fiyatları Hakkında Sıkça Sorulan Sorular?

Şeker gübresi neden kullanılır?

Şeker gübresi, bitkilerin kök gelişimini destekler, çiçeklenmeye teşvik eder, bitki sağlığını korur, enerji üretimini arttırır.

Şeker gübresi fiyatları neye göre belirlenir?

Şeker gübresi fiyatları, pazar rekabeti, üretim süreci ve hammaddelerin maliyeti gibi faktörlere bağlı olarak değişiklik gösterir. Aynı zamanda hammaddeler birebir olarak dövize bağlıdır.

Şeker gübresi nelere verilir?

Şeker gübresi özellikle çay, tahıl meyve, sebze ve çeltik tarımında yoğun olarak kullanılır. Özellikle şeker gübresi kireçli toprakların en sevilen gübresi olarak görülmektedir. Ayçiçeği, yer fıstığı, turp, havuç, haşhaş, brokoli, lahana, karnabahar, sarımsak, soğan tarlalarında şeker gübresi rahatlıkla ve sıklıkla kullanılıyor.

Şeker gübresi dekara ne kadar atılmalı?

Şeker gübresi için; toprak analizi yapıldıktan sonra çıkan saf madde miktarı 5 ile çarpılmaktadır. Örnek verecek olursak, yapılan toprak analizi sonucunda gerekli azot miktarı saf madde olarak 10 kg ise, kullanılacak şeker gübresi miktarı 10 x 5 = 50 KG / dekar olacaktır. Yani dekar başına 50 KG şeker gübresi atılmalıdır. Kullanmadan önce kesinlikle hesaplama yaparak kullanınız.

Şeker gübresi ne sıklıkla kullanılır?

Şeker gübresi bitkilerin büyüme aşamasında yeteri kadar kullanılmalıdır. Dikim ve ekim aşamasında kullanılması gereken şeker gübresinin en az yarısı kadar verilmesi gerekmektedir. Şeker gübresinin geri kalan kısmı ise bitkinin büyüme atağının gerçekleştiği hızlı büyüme devrelerinde geç kalınmadan verilmesi uygundur.

Şeker gübresi ağaçlara ne kadar verilir?

Ağaçların gübre dozu, ağacın boyutuna, ağacın yaşına ve ağaç türüne bağlı olarak değişmektedir. Bununla birlikte, şeker gübresinin uygulanacak dozu 100 gramdır. Uygulanacak bu miktar, ağaçların büyüme döneminde bir kez uygulanır.

Şeker Gübresi Fiyatları

Son zamanlarda enflasyonun engellenememesi ve dövizdeki tutarsızlık maalesef şeker gübresi fiyatlarını birebir olarak etkilemektedir. Bizde sizlerin güncel fiyat bilgisi almanız için Şeker Gübresi fiyat listesini oluşturduk.

İlgili içerikler;

26’lık Gübre fiyatları

Üre Gübre fiyatları

Çay Gübre Fiyatları

Tarım Kredi Gübre ve İlaç fiyatları

Buna Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  _a_k_n_m
  Şaşkınım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
 • 0
  mutlu
  Mutlu
 • 0
  _zg_n
  Üzgün

Merhaba! 25 yaşında genç bir araştırmacıyım. Genel anlamda fiyat araştırmaları yapmayı severim. Ürün veya hizmetlerin fiyatlarında ki değişiklikleri hobi olarak takip ediyorum. Ayrıca güncel fiyat araştırma platformu Fiyatı Nedir sitesinde aktif olarak güncel fiyat paylaşımlarımı yapıyorum. Her şeyin güncel fiyatı için beni takibe alabilirsiniz. Üniversitede iktisat fakültesinden mezun olduktan sonra Fiyat araştırmaları üzerine makaleler ve çalışmalar hazırlamaya başladım.

Yazarın Profili

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir