Sultan Tavuğu Fiyatları

Sultan Tavuğu Fiyatları

Sultan Tavuğu Fiyatları, üreticiler ve hobiciler tarafından son zamanlarda sıklıkla araştırılan bir konudur. Üreticilerin Sultan Tavuğu Fiyatına kolayca ulaşabilmesi için üreticilerdeki sultan tavuğu fiyatlarını detaylı olarak araştırdık ve sizin için derledik. Sultan tavuğu Türkiye kökenli bir tavuk ırkıdır ve görünüşü alışılagelmişin dışındadır. Yazımızın devamında yeni ve zamlı haliyle sultan tavuğu fiyatlarına ulaşabilirsiniz. Sözü daha fazla uzatmadan Sultan Tavuğu Fiyatları listesine geçelim.

Sultan Tavuğu Fiyatları

Özellikle son zamlardan sonra fazlasıyla merak edilen Sultan Tavuğu Fiyatları listesi aşağıdaki gibidir. Sizde yorumlar kısmından Sultan Tavuğu Fiyatları hakkında görüşlerinizi hem okuyucularımızla hem de bizimle paylaşabilirsiniz.

Sultan TavuğuFiyatları
Yetişkin Sultan Tavuğu Fiyatları600 TL10.500 TL
Sultan Civciv Fiyatları50 TL120 TL
Sultan Tavuğu Yumurtası Fiyatları25 TL55 TL
Sultan Tavuğu Fiyatları

Web üzerinde yer alan sultan tavuğu fiyatları yukarıdaki gibidir. Bunun haricinde sultan tavuğu fiyatları ile ilgili merak ettiğiniz diğer konular için içeriğimizin devamına göz atabilirsiniz.

Sultan Tavuğu Fiyat bilgisine bu yazımızdan ulaşarak ucuz olarak yararlanabilmenizi ve tasarruf etmenizi amaçlamaktayız. Fiyat araştırması sağlayan sitemiz sizlere Güncel Fiyat Bilgilerini sunmayı amaçlamaktadır. Genel kategorimizde yer alan Sultan Tavuğu Fiyatları gibi diğer fiyat listelerimizi de inceleyebilirsiniz.

osmanlı sultan tavuğu fiyatları
osmanlı sultan tavuğu fiyatları

Sultan Tavuğu Nerelerde Satılır?

Sultan Tavuğu alımı yapacaksanız ilgili facebook gruplarından veya sahibinden üzerinden satıcı/üreticilerle görüşebilirsiniz. Söz konusu mecralarda “Satılık Sultan Tavuğu” araması yapabilirsiniz. Grupların ve ilgili satıcının güvenirliliğine dikkat etmenizi öneririz.

Sultan Tavuğu Özellikleri

Orta boy ve minyatür cinsi vardır. Bu hayvan, bugün dünyada aranılan nadir bir süs tavuğudur. Siyah ve koyu gri renkleri varsa da bunlar pek bilinmez; en çok bilinen rengi beyazdır. Başın üzerindeki tepeleri ve çene altındaki sakalları ile bütünlük içerisindedir. Bacakları paçalı ve beş tırnaklıdır. Mizacı sakin ve ortama kolay adapte olabilen bir cinstir. Senede ortalama 70 adet yumurta verir. Erkekleri yaklaşık 2 kg, dişileri ise 1,5 kg ağırlığındadır.

Sultan Tavuğu Besleme

Sultan tavukları için özel bir yem almanıza gerek yoktur. Diğer tavukların beslendiği standart yemlerden kullanabilirsiniz. Tüylerin diri kalması ve güzelliğini kaybetmemesi için tavuğunuza ek gıda vermeyi unutmayın. Aynı zamanda sultan tavuğu diğer tavuklarla aynı anda beslenmemelidir. Ayrı ayrı besleme yapılmalıdır. Ek olarak üreticiler normal tavuklar ile sultan tavuklarını ayrı kümeslerde tutmaktadır.

Sultan Tavuğu Bakımı Nasıl Olmalı?

Sultan tavuklarının bakımını yaparken en dikkat etmeniz gereken konu tüylerinin kirlenmesini önlemek olmalıdır. Beyaz tüyleri ve paçalarından dolayı diğer tavuklara göre çok daha hızlı kirlenebilirler. Daha çok süs tavukları olduğu için standart tavuklara göre daha özen göstermelisiniz.
Aynı zamanda sultan tavuklarının bulunduğu kümesin ve çevrenin kuru ve temiz olması gerekmektedir. Ayak yapıları fazlasıyla tüylü olduğu için hızlı bir şekilde hastalık kapabilirler. Sultan tavuklarının arası soğuk ile iyi değildir. Yaşam alanları minimum 21 derece olmalıdır. Eğer sıcaklık aniden değişirse hasta olmaları kaçınılmazdır. Yapıları gereği biraz küçük oldukları için kedilerden korumanız gerekmektedir.

Sultan Tavuğu Fiyatları Ne Kadar Güncel?

Haftalık periyotlar ile Sultan Tavuğu Fiyat listesi yenilenmektedir. Fiyat Listesi sizler için sürekli güncel tutularak doğru bilgiye ulaşmanız hedeflenmektedir.

Sizler için hazırlanan Sultan Tavuğu Fiyat listesinde hatalı veya noksan gördüğünüz bir nokta varsa iletişim sayfamızdan veya aşağıdaki yorumlar kısmından bizlere bildirebilirsiniz. Güncellenmesini, yenilenmesini sağlayabilirsiniz.

sultan horozu fiyatları
sultan horozu fiyatları

Sultan Tavuğu Gurk Olur Mu?

Sultan tavuklarının genelde gurk olma ihtimalı fazlasıyla düşüktür. Sultan Tavuklarının yaratılışları gereği annelik duyguları zayıftır. Ek olarak ise yumurta verimlerinin düşük olması da onların gurk olmamalarına neden olur.

Sultan Tavuğu Civcivi Hakkında Bilgiler

Sultan tavuğunun civcivleri diğer civcivlere oranla daha uzun sürede büyür. Aynı zamanda sultan tavuğunun civcivleri fazlasıyla hassas olduğu için bakımları daha zordur. Sultan tavuğunu veya civcivini aldığınız satıcılardan bakımları hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Gelişimlerinin yavaş olmalarından ötürü yetiştirme sürecinde daha özel yemler vermeniz gerekebilir. Vereceğiniz bu özel yemler sayesinde daha dirençli ve sağlıklı olarak büyüyebilirler. Özellikle sıcak alanda büyütmeye özen gösteriniz. Soğuk hava civcivler için uygun değildir. Sultan tavuğu civciv fiyatı 50 TL ile 120 TL arasında değişmektedir.

Sultan Tavuğu Nerenin?

Sultan tavukları ülkemize özgü bir hayvandır. Yaklaşık 1850li yıllarda Osmanlı tarafından İngiltere’ye ihraç edilmesiyle beraber dünyada popülasyonu artmıştır. Aynı zamanda isminin Sultan olması Osmanlı Sultanlarıyla ilgilidir. Çok nadirde olsa siyah ve mavi renkleri görülebilir. Daha çok süs tavuğu olarak kullanılan Sultan Tavuğu Osmanlı hanedanının saraylarının bahçesini süslemiştir.

Sultan tavuk kaç Parmaklıdır?

Beş parmaklı olma özelliği, tarih boyunca periyodik olarak meydana gelen bir mutasyonu temsil eder. Beş parmaklı tavuk ırkımız Dorking, Faverolle, Houdan, Silkie ve Sultan’dır.

Sultan Tavuğu Fiyat Bilgisi Güncel midir?

Evet paylaştığımız Sultan Tavuğu Fiyat Listesi günceldir ve haftalık olarak güncellenerek sizlere en güncel hali sunulmaktadır.

Sultan Tavuğu Fiyat bilgisi Nasıl Temin Edilmektedir?

Hazırladığımız fiyat listesini Sultan Tavuğu hakkındaki fiyat bilgisi ilgili kurumlar, resmî web sitesi, mağazalar, firmalar veya çağrı merkezlerinden temin edilerek direk kurumdan öğrenilen bilgi paylaşılmaktadır. Zaman zaman kendimiz giderek, yerinde görerek de fiyat listelerine ulaşmaktayız.

Tavuk FiyatlarıTavuk Göğsü Fiyatları

Önerilerimiz
Sultan Tavuğu Fiyatları

Sultan Tavuğu gibi fiyat araştırması sağladığınız konularda kesinlikle tüketici ve kullanıcı yorumlarını incelemenizi de öneririz. Bunu sağlayarak Ödeme yapacağınız hizmet veya ürünün olumlu ve olumsuz yönlerini karşılaştırıp sizlerin daha uygun ve doğru bir sonuca ulaşmanızı sağlayacaktır. Sultan Tavuğu Fiyat araştırmasında sitemizi tercih ettiğiniz sizlere teşekkür ederiz. Yazılarımızın hemen altında bulunan ilgili kategoriden benzer içeriklere ulaşabilirsiniz. Fiyat Karşılaştırması sağlayan fiyatınedir.net 2 yılı aşkındır sizlere hizmet vermektedir.

Etiketler

Fiyatı Nedir ?