1. Anasayfa
 2. İnşaat Fiyatları

Dış Cephe Mantolama Fiyatı

Dış Cephe Mantolama Fiyatı
Dış Cephe Mantolama Fiyatı
0

Dış Cephe Mantolama Fiyatı arayışı içindeyseniz doğru yerdesiniz. Sizler için güncel Dış Cephe Mantolama Fiyatı listesine ulaştık ve araştırdığımız fiyatlar doğrultusunda bu yazımızı paylaştık. Ülkemizde çok araştırılan maliyetler arasında yer alan Dış Cephe Mantolama Fiyatı de güncel zamlardan etkilendi. Peki Güncel ve Zamlı Dış Cephe Mantolama Fiyatı ne kadar olacak ? Bu yazımızda güncel Dış Cephe Mantolama Fiyatıfiyat bilgisi yer almaktadır. Dış Cephe Mantolama Fiyatı güncel ve doğru olarak piyasa araştırması ile öğrenilmiştir.

cam yünü fiyatları
cam yünü fiyatları

Dış Cephe Mantolama Fiyatı

Yalıtım türüOrtalama tutar
Duvar yalıtımı (65 metrekare)1.050 ile 1.450 tl arası
Zemin yalıtımı (50 metrekare)1.350 ile 1.950 tl arası
Çatı yalıtımı (60 metrekare)2.250 ile 3.150 tl arası
Cephe izolasyon fiyatları (65 metrekare)5,950 ile 8,950 tl arası
dış cephe mantolama fiyatları
dış cephe mantolama fiyatları

Yukarıdaki tabloda belirtilen maliyetler yararlı olacaktır ancak bu yapacağınız faaliyetlerin somut bir resmini vermedikleri gerçeğini değiştirmez. Bu nedenle, sizin için birkaç somut pratik durumu listeledik:

 • En ucuz çözüm.  En ucuz çözüm elbette teraslı bir evde yaşayanlar için ayrılmıştır. Teraslı bir evi olan ve ısınma maliyetlerinden tasarruf etmek isteyen, ancak büyük bir yatırım yapmak istemeyenler, boşluklu duvar yalıtımı kullanmayı tercih edebilirler. Bu tür bir yalıtım, teraslı bir ev için ortalama 1.050 tl’ye mal olur ve ısı kaybını önemli ölçüde azaltırr.
 • En verimli çözüm. Sadece ısıtma maliyetlerinde önemli tasarruflar elde etmek değil, aynı zamanda yaşam konforunu da artırmak istiyor musunuz? Bu durumda çatı yalıtımını tercih etmek mükemmel bir seçimdir. Enerji faturasında tasarruf sağlayabilmek, tüm yalıtım türleri arasında en verimli olanıdır. Evinize çatı yalıtımı kurmayı seçmek, boşluklu duvar yalıtımından biraz daha büyük bir yatırımı tercih etmek demektir, ancak yine de yaklaşık 2.250 tl’lik bir fiyat etiketinden gerçekleştirilebilir.
 • Evi tamamen yalıtın. Yalnızca mümkün olan en iyi iç mekan ikliminden değil, aynı zamanda enerji tüketiminde en uygun tasarrufu elde edebilmek için tüm evinizi yalıtmak mı istiyorsunuz? Bu durumda, 10.000 tl’nin biraz altında başlayan ortalama bir maliyeti hesaba katmanız gerekecektir. Bu fiyat elbette evinizin büyüklüğüne göre daha da artacaktır.
isonem fiyat
isonem fiyat

Dış Cephe Mantolama Fiyatı toplam maliyeti etkileyen seçenekler

Yalıtımda yapacağınız tercihler nihai maliyetinin oluşmasında büyük bir rol oynayacatır. Bu seçenekleri sizin için listeledik:

Seçenek 1: Yalıtımın yeri

Evinize yalıtım yaptırdığınız yer, önemli ölçüde ücretlendirilecek fiyat etiketini belirler. Örneğin, cephe yalıtımını tercih ederseniz, günümüzde farklı cephe yalıtımı türleri olduğunu unutmamalısınız. Bu bakımdan cephenizi dışarıdan yalıtmak mümkündür, ancak aynı zamanda boşluklu duvar yalıtımı da kurabilirsiniz. İkinci seçenek her zaman finansal olarak daha uygun olanıdır. Zemin ve çatı yalıtımı arasında da göz ardı edilemeyecek bir fiyat farkı vardır. Bunu kesinlikle hesaba katmalısınız.

mantolama fiyatları
mantolama fiyatları

Dış Cephe Mantolama Seçenek 2: Yalıtım malzemesinin türü

Nihayetinde hangi yalıtım biçimini seçerseniz seçin, her yalıtım biçimi için farklı malzeme türlerinin kullanılabileceğini her zaman hatırlamalısınız. Çeşitli yalıtım malzemeleri arasındaki fark o kadar büyük olmasa da, yine de malzeme fiyatını önemli ölçüde etkileyebilir. Metrekare başına, yalıtımdaki fark sadece 20 tl’ye çıkabilir. Bu ilk bakışta çok büyük bir rakam gibi görünmese de yüzey alanı çok büyük büyük bir eviniz olduğunda bunun önemli miktarda zaman kazandıracağını göreceksiniz.

 

Seçenek 3: İşlemleri birleştirin

Evinizin bir bölümünü değil, birkaç yerini mi yalıtmak istiyorsunuz? Bu durumda, bu yalıtım işlemlerini birleştirmek faydalı olabilir. Evinizin farklı yerlerine aynı anda yalıtım yaptırarak, toplam proje için maliyet fiyatı önemli ölçüde azaltabilirsiniz. Bu nedenle işlemleri birleştirmek evinizin yalıtımını daha uzun bir süreye yaymaktan çok daha tasarruflu olacaktır.

Seçenek 4: Tüm ekstralar

Yukarıdaki bariz seçimlere ek olarak, evinizi yalıtırken göz önünde bulundurmanız gereken çeşitli ekstralar da vardır. Pek çok insan evlerinin en iyi şekilde yalıtılmasını tercih eder, ancak belirli havalandırmanın da sağlanması gerektiğini unutur. Bu nedenle, bir veya daha fazla havalandırma ızgarasının yerleştirilmesi her zaman önerilir. Havalandırma ızgarası 15 ila 20 tl arasında bir fiyata temin edilebilir. Sonunda ne kadar havalandırma ızgarası kurmanız gerekeceği, diğer şeylerin yanı sıra evin büyüklüğüne ve tam olarak ne kadar yalıtıldığına bağlıdır.

Boyacı Masrafları – Boyacı Fiyatları – Boya Badana Fiyatları – Bahçe Aydınlatma ve Maliyetleri – Yüzme Havuzu Maliyeti – Bina Yıkım Maliyeti – Dış Cephe Mantolama FiyatıEv Boyama Fiyatları

Buna Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  _a_k_n_m
  Şaşkınım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım

Fiyatinedir.net olarak, tüketicilere en iyi fiyatları sunmanın yanı sıra bilinçli alışveriş yapmalarını sağlamak için bir dizi misyonu benimsiyoruz. Müşterilerimize rehberlik etmek, doğru bilgileri sağlamak ve onlara güvenilir bir alışveriş deneyimi sunmak için çalışıyoruz.Misyonumuzun bir parçası olarak, tüketicilere ürünler hakkında detaylı ve doğru bilgiler sunmayı hedefliyoruz. Ürünlerin özelliklerini, teknik detaylarını, kullanıcı yorumlarını ve değerlendirmelerini titizlikle inceliyor ve bunları kullanıcılara sunuyoruz. Böylece, müşterilerimizin ihtiyaçlarına en uygun ürünleri seçmelerine yardımcı olmayı amaçlıyoruz.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir