Yüzme Havuzu Maliyeti

Yüzme Havuzu Maliyeti

Yüzme Havuzu Maliyeti arayışı içindeyseniz doğru yerdesiniz. Sizler için güncel Yüzme Havuzu Maliyet listesine ulaştık ve araştırdığımız fiyatlar doğrultusunda bu yazımızı paylaştık. Ülkemizde çok araştırılan maliyetler arasında yer alan Yüzme Havuzu Maliyeti de güncel zamlardan etkilendi. Peki Güncel ve Zamlı Yüzme Havuzu Fiyatı 2022 yılında ne kadar olacak ? Bu yazımızda güncel Yüzme Havuzu yaptırma maliyeti, fiyat bilgisi yer almaktadır. Yüzme Havuzu Maliyeti 2022 yılı içerisinde güncel ve doğru olarak piyasa araştırması ile öğrenilmiştir.

fiberglass havuz fiyatları
fiberglass havuz fiyatları

Yüzme Havuzu Maliyeti

Hangi yüzme havuzunu yaptırmak istersiniz Havuzun boyutu nedir Havuzun özellikleri nelerdir Kurulum hariç havuz fiyatı nedir
Prefabrik folyo havuzu 5 x 10 metre ve 20 x 20 metre arasında Makul ömür, kendinizi toplayın, sağlam şekil 5.000 ile 15.000 ₺ arasında
Monoblok polyester yüzme havuzu 5 x 10 metre ve 20 x 20 metre arasında Daha uzun ömürlü, sağlam malzeme monte edilmelidir 8.000 ila 30.000 ₺ arası
Mimari folyo banyosu yok İstenilen tüm şekillerde teslim edilebilir 15.000 ila 30.000 ₺ arasında.
Jakuzi 3 metreye 4 metre Küçük havuz, yüzmekten daha rahatlamak için. 2.000 ila 5.000 ₺ arasında.
havuz yapım maliyeti
havuz yapım maliyeti

Yüzme havuzu inşasında toplam maliyet nasıl oluşur?

Bir yüzme havuzu inşaatı için ne kadar ödeyeceğinizi, satın alırken yaptığınız tercihlere göre siz belirlersiniz. Seçimleri sizin için listeledik.

  • Seçenek 1: İstediğiniz havuzun büyüklüğü; Bir havuz için ne kadar çok alanınız olursa, o kadar çok harcamanız gerekecektir. İnşa edilecek havuzun büyüklüğü ve derinliği maliyetle doğru oranda artacaktır. Bununla birlikte, büyük bir yüzme havuzunun da nihayetinde bakıma ihtiyacı olduğunu ve bu nedenle daha güçlü bir pompa ve filtreye ihtiyaç duyduğunu da unutmamalısınız. Büyük bir yüzme havuzu yaptırmaya karar verdiyseniz; maliyetler uzun vadede de daha yüksek olacaktır. Ancak isteğiniz buysa daha büyük bir havuz ile de çok eğleneceksiniz.
  • Seçenek 2: Havuzunuz hangi malzemeden yapılmıştır? Polyester folyolu bir yüzme havuzu en ucuz varyanttır. Ancak, bu oldukça aşınmaya maruz kalan bir varyanttır. Materyal çok ince olmayabilir; o da gerçekten çok güçlü değil. Ucuz bir malzeme tercih ettiyseniz yaklaşık 10 yıl sonra yüzme havuzunu değiştirmeniz gerekecektir. İçinde folyo bulunan beton bir havuz en pahalıdır ancak betonun korunması nedeniyle bu havuz yıllarca kullanabileceksiniz. Hatta düzenli bakımını atlamayarak 30 yıla kadar bunun tadını çıkarabilirsiniz.
  • Seçenek 3: Yüzme havuzunuz kapanabiliyor mu? Yüzme havuzunuzun kapalı olmasını tercih edebilirsiniz . 1000 ₺’dan  başlayan fiyatlarla kendi kendinize de monte edebileceğiniz güzel bir veranda örtüsü satın alabilirsiniz. Bu, yüzme havuzunuzun kullanım kapsamını da arttıracaktır. Bunun ek bir avantajı, havuzunuza dışarıdan daha az kir girmesidir. Ağaçlardan yaprak ve kuş pisliği artık havuzunuza giremez.
prefabrik yüzme havuzu fiyatları
prefabrik yüzme havuzu fiyatları

Yüzme Havuzu Maliyeti Tasarruf ipuçları

  • Birazını kendiniz yapın. Yüzme havuzu inşası genellikle pahalı bir işlemdir. Bunun çok önemli bir kısmı işçilik ücretleridir. İnşaat hakkında tecrübeniz ve zamanız varsa güvenlik önlemleri alarak belirli işlemlerin hazırlığını yaparak toplam maliyetten tasarruf edebilirsiniz. Örneğin yüzme havuzunun çukurunu mini bir ekskavatör ile kendiniz kazabilir ve açığa çıkan kumu çıkarabilirsiniz. Bu, havuzunuz teslim edildiğinde ve kurulduğunda ön hazırlığının yapılmış olduğu anlamına gelir.
  • Teklif isteyin.

Boyacı Masrafları – Boyacı Fiyatları – Boya Badana Fiyatları – Bahçe Aydınlatma ve Maliyetleri – Yüzme Havuzu Maliyeti – Bina Yıkım Maliyeti – Dış Cephe Mantolama FiyatıEv Boyama Fiyatları

Bauhaus Kombi FiyatlarıYüzme Havuzu Maliyeti

Fiyatı Nedir ?

YORUM YAZIN

Fiyatlar hakkında ne düşünüyorsunuz?